G. Marino Perić održati će na Odjelu Strojarstvo Sveučilišta Sjever u petak, 19.01.2024. u 11:00 predavanje  pod naslovom  „Rezni alati u primjeni na CNC obradnim sustavima“ u predavaonici UNIN2-109 Sveučilišnog centra Varaždin. G. Perić je završio diplomski studij strojarstva na Fakultetu strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu. Radio je kao CNC aplikacijski inženjer u tvrtki SAS Strojogradnja d.o.o. iz Zadra do 2006. godine. Trenutno je član je uprave tvrtke ISCAR Alati d.o.o. iz Samobora koja je ekskluzivni zastupnik međunarodnog proizvođača alata ISCAR iz Izraela. Svoje bogato iskustvo i široko znanje iz područja reznih alata koji se koriste na CNC obradnim sustavima prezentirati će u navedenom predavanju. Predavanje je prvenstveno namijenjeno studentima koji pohađaju kolegij CNC obradni sustavi, ali su pozvani i svi drugi zainteresirani studenti Preddiplomskog stručnog studija Proizvodno strojarstvo i Diplomskog sveučilišnog studija Strojarstvo.