Hrvatsko društvo za materijale i tribologiju – HDMT, zajedno sa Sveučilištem Sjever Odjelom za strojarstvo, Institute of Materials and Machine Mechanics Slovak Academy of Science iz Slovačke, Technological University Dublin, Institute of Metals and Technology iz Slovenije, Grafičkim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Fakultetom strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu te Metalskom jezgrom Čakovec ove godine organizira 25. međunarodnu konferenciju MATRIB 2024 – Materials, Tribology, Recycling.

Međunarodna konferencija MATRIB jedan je od rijetkih međunarodnih znanstvenih skupova u tehničkom području koji se kontinuirano svake godine održava u Republici Hrvatskoj posljednjih 25 godina. Prva konferencija održana je 1999. godine u Trogiru, a od 2000. godine MATRIB se svake godine održava u Veloj Luci na otok Korčula.

Konferencija okuplja stručnjake iz područja  inženjerstva materijala u strojarstvu, kemijskoj tehnologiji, grafičkoj i tekstilnoj tehnologiji, građevinarstvu iz područja tribološkog ponašanja materijala, utjecaja raznih tehničkih materijala na okoliš, njihovo ponašanje i mogućnosti recikliranja te edukacije u području znanosti o materijalima.

Ove godine su u sklopu obilježavanja jubilarne 25. konferencije planirane brojne stručne i društvene aktivnosti.

Konferencija se ove godine održava od 27. do 29. lipnja u Veloj Luci, otok Korčula, a svi detalji oko rokova za slanje sažetaka i radova nalaze se u prvom pozivu.

MATRIB 2024 PRVI POZIV