Sveučilište Sjever jedino je hrvatsko sveučilište koje organizira Tjedan karijera s panel raspravama i bogatim programom svaki radni dan u tjednu i to prva tri dana u Sveučilišnom centru Varaždin i dva dana u Sveučilišnom centru Koprivnica.

Drugi dan, 09.05.2023. bio je rezerviran za predstavljanje tvrtki studentima strojarstva, mehatronike i elektrotehnike. Dan je započeo panel raspravom na temu “Industrijski razvoj uz izazove koje donose energetska tranzicija, nedostatak STEM inženjera i prekidi lanaca opskrbe” na kojoj su sudjelovali panelisti Ante Beljan, dipl.ing.stroj. upravitelj BHS Corrugated Strojevi d.o.o., VEDRAN BABIĆ, mag. ing. mech, član uprave – Tehnički direktor EKO MEĐIMURJE d.d., TOMISLAV GLUHAK, dipl. ing., Direktor, KOSTWEIN – proizvodnja strojeva d.o.o., dr. sc. MIROSLAV HUĐEK, Varaždinska županija, Pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport te izv. prof. dr. sc. SANJA ŠOLIĆ, Sveučilište Sjever, Pročelnica Odjela za strojarstvo. Moderator panela bio je prof.dr.sc. Ante Čikić, pročelnik Odjela za mehatroniku.

Nakon vrlo uspješnog panela uslijedilo je predstavljanje renomiranih i značajnih tvrtki u šatoru uz moderatora pri čemu je velik broj studenata imao prilike saznati detalje o mogućnostima stipendiranja, obavljanja stručne prakse, studentskog rada te zapošljavanja u tim tvrtkama. Izuzetno velik interes za ovogodišnjim Tjednom karijerom dokazuje kako upravo najznačajnije tvrtke iz tehničkog područja, ali i drugih područja djelatnosti svake godine u sve većem broju prepoznaju UNIN Connect Week kao ključan i jedinstven događaj na kojem upoznaju studente; svoje buduće kadrove, a studenti pritom imaju priliku ostvariti izravnu suradnju s budućim poslodavcima i steći nove kontakte.