Studenti prve, druge i treće godine preddiplomskog studija Proizvodno strojarstvo posjetili su u utorak 25.04.2023. i četvrtak 27.04.2023. su u sklopu kolegija Materijali II, Tehnologija I i Tehnologija III tvrtku Vindija d.d. u pogonu Gospodarska ul. 27 u Varaždinu. U tvrtki Vindija studenti su obišli pogone prihvata i primarne obrade ulazne mliječne sirovine (sirovog mlijeka), energetski sektor za obradu mlijeka te automatizirane punionice mlijeka, jogurta, pudinga i ostalih proizvoda. Pri tome su se upoznali s visoko automatiziranim linijama za izradu polimernog i kombiniranog pakiranja integriranih u sam proces punjenja proizvoda, izmjenjivačima topline koji se koriste za obradu mlijeka, sterilizaciju, fermentaciju i ostale procese u proizvodnji mliječnih proizvoda. Terenskom nastavom studenti su stekli uvid u primjenu teorijskih strojarskih znanja u realne, automatizirane industrijske procese.

U sklopu terenske nastave tvrtka Vindija predstavila je i mogućnosti stipendiranja studenata strojarstva, obavljanja studentske prakse kod njih, studentskog rada kao i mogućnosti zapošljavanja nakon završenog studija.