Studenti druge godine diplomskog studija strojarstva Sanja Gregorinčić i Karlo Murković dobili su rektorovu nagradu za najbolji studentski projekt u ak. godini 2022./2023. za svoj rad pod naslovom Utjecaj toplinskog i mehaničkog opterećenja na zub sa ispunom (Influence of thermal and mechanical loading on tooth with filling). Cilj njihovog istraživanja bio je prikazati biomehaničko ponašanje zdravog zuba i restauriranog zuba tijekom svakodnevnih aktivnosti da bi se vidjelo koliko ispuna zuba utječe na raspodjelu naprezanja u tvrdom dentalnom tkivu. Da bi opisali utjecaj toplinskog i mehaničkog opterećenja na zdrav zub te na restaurirani zub koristili su  FEM analizu tj. metodu konačnih elemenata. Kolegica i kolega su svoj rad također prezentirali u studentskoj sekciji međunarodne konferencije MATRIB 2023 – Materials, Tribology, Recycling koja se održala u Veloj Luci u razdoblju 29.06. – 01.07.2023.

„Vi ste pravi primjer izvrsnosti i sretni smo što ste izabrali upravo Sveučilište Sjever za svoj obrazovni put i što svojim radom i zalaganjem doprinosite njegovom ugledu i razvoju“, istaknuo je rektor Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Marin Milković na svečanoj dodjeli Rektorove nagrade koja je održana u četvrtak, 11. srpnja 2024. godine na Sveučilištu Sjever, u Sveučilišnom centru Koprivnica.

Rektorovu nagradu student može primiti samo jedanput na istoj razini studija, a  sastoji se od povelje i novčane nagrade. Svečanosti dodjele Rektorove nagrade prisustvovali su i prorektori, pročelnici odjela, profesori Sveučilišta Sjever te obitelji nagrađenih studenata. Svečanost dodjele nije samo proslava individualnih uspjeha, već i potvrda posvećenosti Sveučilišta Sjever pružanju vrhunskog obrazovanja i podrške svojim studentima.

Čestitamo našim studentima!