Studenti prve i druge diplomskog studija strojarstva Martin Oreški, Dino Lukman,  Luka Balažinec, Sanja Gregorinčić, Adam Lehpamer i Karlo Murković sudjelovali na 25. međunarodnoj konferenciji MATRIB 2024 – Materials, Tribology, Recycling koja se održala u Veloj Luci od 27. do 29. lipnja 2024. godine. Kolegica i kolege uspješno su prezentirali svoje radove u studentskoj sekciji, a kolege Murković i Lehpamer dobili su nagradu stručnog povjerenstva za najbolji studentski rad za svoj rad pod nazivom Utjecaj žarenja na porozitet i mikrostrukturne karakteristike AlSi10Mg legure dobivene aditivnim LPBF postupkom.

Kolege Lukman i Oreški prezentirali su svoj rad pod nazivom Numeričko istraživanje utjecaja stupnja poroznosti strukture betona na deformiranje materijala, a kolegica Gregorinčić i kolega Balažinec rad pod nazivom  Izazovi u zavarivanju nehrđajućih čelika TIG postupkom zavarivanja.

U sklopu konferencije organizirana je i stručna ekskurzija u brodogradilište Radež d.o.o. u mjestu Blato na Korčuli te u P.Z. Blato.