U sklopu kolegija Materijali II, u utorak 04. lipnja 2024. godine s početkom u 13’30 h u Unin 2- 108, doc.dr.sc. Marjetka Conradi održat će gostujuće predavanje s temom „Surface laser texturing of metallic surfaces“.

Doc.dr.sc. Marjetka Conradi diplomirala je i doktorirala fiziku na Fakultetu za matematiku i fiziku  Sveučilišta u Ljubljani. Od 2009. godine radi kao istraživač na Institutu za metale i tehnologije u Ljubljani, a od 2014. je također i docent na Sveučilištu u Mariboru. Trenutno se bavi znanstvenim istraživanjima u području polimernih kompozitnih prevlaka za zaštitu metalnih površina, s naglaskom na zaštitu od korozije, biokompatibilnim materijalima i površinskom (nano)strukturiranju s prilagođenim površinskim svojstvima za specifičnu krajnju upotrebu.

Doc.dr.sc. Conradi dobitnica je stipendije Alexander von Humboldt te dvije nagrade Prometej Slovenske znanstvene fondacije za znanstvenu izvrsnost 2007. i 2008. godine.

Pozivaju se svi zainteresirani studenti na ovo zanimljivo i edukativno predavanje koje je ujedno jedinstvena prilika iz prve ruke čuti najnovija dostignuća u području materijala i zaštitnih tehnologija.