U organizaciji International ASET, Ontario, Kanada, od 22. do 24. rujna 2024. održana je konferencija „ICMIE 2024 – 13th International Conference on Mechanics and Industrial Engineering“ u Barceloni, Španjolska. Na konferenciji je sudjelovalo 140 sudionika pristiglih iz 35 zemalja. Konferencija je održana u okviru kongresa MCM – Mechanical, Chemical and Materials. Članovi programskog odbora konferencije bili su Dr. Huihe Qiu s The Hong Kong University of Science & Technology, Hong Kong; Dr. Yuwen Zhang s University of Missouri, USA; Dr. Marcello Iasiello s Università degli Studi di Napoli Federico II, Italija.

Doc. dr. sc. Matija Bušić s Odjela za strojarstvo, Sveučilišta Sjever prezentirao je rad: „An influence of flux components in A-TIG welding of copper Cu-ETP sheets“ koji je izradio zajedno s izv. prof. dr. sc. Sanjom Šolić, izv. prof. dr. sc. Vladom Tropšom te izv. prof. dr. sc. Damjanom Klobčarom s Fakultete za Strojništvo, Sveučilišta u Ljubljani.

Na konferenciji su prezentirani i drugi radovi iz područja strojarstva, mehatronike, primjene senzora u industriji, primjene novih materijala i proizvodnih tehnologija te većinom industrijski orijentiranih istraživanja koja će svoju primjenu uskoro pronaći u proizvodnji novih proizvoda širom svijeta.